Gry interaktywne są dla niektórych wielką zagadką. Czym są i do czego służą? Stanowią jeden z elementów pomocy dydaktycznej. Ułatwiają naukę, ale w jaki sposób? Poniższy artykuł zapozna cię z niezbędnymi informacji na temat tablic interaktywnych oraz gier, które są wsparciem edukacyjnym w najmłodszej grupie wiekowej.

Tablice interaktywne oraz gry na tablice interaktywne są od jakiegoś czasu elementem lekcji w przedszkolach, ale również wśród najmłodszej grupy wiekowej szkół podstawowych (klasy 1-3). Jak wiadomo dzieci bardzo często uczą się poprzez zabawę i właśnie w taki sposób chłoną wiedzę jak gąbka. Dodatkowo gry edukacyjne dla dzieci są tworzone przez specjalistów, którzy wiedzą jak skonstruować poszczególne zadania, aby poprzez zabawę przemycić sporą dawkę łatwo przyswajalnych informacji.


Czym w zasadzie są tablice interaktywne i jak się ich używa?

Tablice interaktywne to nic innego jak urządzenie przypominające ekran, które jest kompatybilne z komputerem czy też projektorem multimedialnym. Ekran ten umożliwia operowanie poszczególnymi funkcjami za pomocą palca lub specjalnego wskaźnika. Najprościej ujmując, to co znajduje się na ekranie komputera przenosimy na ekran tablicy interaktywnej. Następnie za pomocą dotyku można realizować poszczególne zadania.

Możliwości tablicy interaktywnej zależą od zastosowanej technologi. Na rynku jest wiele ofert tablic interaktywnych dla szkół oraz przedszkoli.

Tablica interaktywna umożliwia również odczyt gier interaktywnych, które mają bardzo pozytywne opinie wśród kadry pedagogicznej.


Gry na tablice interaktywne dla przedszkolaków

Gry na tablicę interaktywną dla dzieci (aktin.pl) pozwalają nabyć wiedzą poprzez zabawę. Na pewno uatrakcyjnia to prowadzone zajęcia, a dzieci stają się bardziej zaangażowane. Nowinki technologiczne są nieuniknione w obecnych czasach i przykuwają również uwagę najmłodszych dzieci. Za pomocą tablicy interaktywnej można zorganizować ćwiczenia z zakresu podporządkowania czy testu wyboru, ustalanie kolejności, rozpoznawanie kształtów, zwierząt, roślin czy przedmiotów. Tablica interaktywna umożliwia również popularną grę w memory, która wspiera koncentracje, spostrzegawczość oraz pamięć. Poza tym same gry interaktywne aktywizują dziecko i zachęcają do czynnego udziału w zadaniu. Zajęcia stają się ciekawsze i sprzyjają przyswajaniu wiadomości w sposób naturalny. Należy również podkreślić, że tablica interaktywna oddziałuje na różne zmysły, więc nauka staje się bardziej przestępna dla wszystkich – zarówno dla słuchowców jak i wzrokowców.

Gry na tablicę interaktywną online

Z racji tego, że tablica interaktywna pracuje z komputerem, który zazwyczaj posiada stałe łącze internetowe, można wykorzystać do nauki gry interaktywne online. Baza gier interaktywnych online jest bardzo obszerna, która zawiera podział na różne grupy wiekowe oraz kategorie. Nauczyciel łatwo oraz szybko może wybrać odpowiedni materiał dla swojej grupy, dostosowując go do osiągniętego przez nią poziomu.

Dodaj komentarz